مجله خبری مستر همه چیز

خواص جو دو سر ؛ماده غذایی موثر در افزایش متابلوسیم پایه بدن

خواص جو دو سر ؛ماده غذایی موثر در افزایش متابلوسیم پایه بدن

خواص جو دو سر : اگر قصد بهره بردن از مزایای غذاهای غنی از فیبر نظیر جوی دوسر را دارید، آنها را در وعده های غذایی خود بگنجانید و متابولیسم پایه بدن خود را افزایش دهید.

آیا تاکنون در میان دوستان، آشنایان و اقوام به افرادی برخورده اید که با وجود خورد و خوراک خوب و بدون اینکه رژیم غذایی خاصی داشته باشند یا اینکه بیماری خاصی داشته باشند، لاغر به نظر می رسند؟

احتمالا پاسخ بسیاری از شما مثبت است. این افراد که معمولا سایرین به آن ها غبطه می خورند، متابولیسم پایه بالایی دارند و به اصطلاح سوخت و سازشان خوب است

برای افزایش متابولیسم پایه بدن، از روش هایی مثل ورزش و حذف غلات پوست کنده در رژیم غذایی می توان استفاده کرد. غلات کامل از غلات پوست کنده سالم تر هستند، زیرا آنها به میزان بالایی «فیبره دارند.

بر اساس مطالعه جدیدی که به تازگی در یکی از مجلات معتبر دنیا چاپ شده است، غلات کامل به طور شگفت انگیزی توانایی افزایش متابولیسم بدن را دارند، به عبارت دیگر، این مواد کالری کلی بدن را کاهش می دهند . این کار با کاهش ذخیره شدن کالری حاصل از هضم غذا و نیز افزایش متابولیسم یا همان افزایش سوخت و ساز حاصل می شود

خواص جو دو سر

جو دو سر غله کاملی  که سوخت و ساز بدن را افزای می دهد

غلات کاملی نظیر گندم پوست نگرفته ، بلغور جو دوسر، کینوا و برنج قهوه ای، به سبب دارا بودن فیبر بالا، به افزایش سوخت و ساز بدن و در نهایت افزایش سوخت کالری در بدن سرعت می بخشند به گفته نویسنده مقاله فوق، در بسیاری از مطالعات گذشته مزایای استفاده از فیبرهای غذایی بر کاهش ابتلا به بیماری های مزمن نشان داده شده است. این مطالعه نحوه عملکرد غله کامل و فیبر را در مدیریت وزن بدن توضیح داده است و گزارش های گذشته را مبنی بر ارتباط بین مصرف غلات و فیبربا کاهش وزن و سلامتی بیشتر، تائید کرده است. ۸۱ مرد و زن در این مطالعه شرکت کردند. خواص جو دوسر

محققان رژیم غذایی این افراد را تأمین می کردند. رژیم آنها با هم تفاوتی نداشت، به جز گروهی از افراد که در طول مطالعه از غلات کامل استفاده کردند. چيره فيبر این گروه براساس جنس و سن آن ها تنظیم شده بود. افرادی که رژیم غذایی غنی از غلات کامل را داشتند، در مقایسه با افرادی که دانه های تصفیه شده بدون فیبر زیاد مصرف می کردند، هر روز ۱۰۰ کالری بیشتر مصرف می کردند. این مصرف بیشتر کالری به سبب افزایش سطح متابولیسم پایه و نیز دفع بیشتر در این افراد بود. به گفته دکتر کارل نویسنده مقاله فوق . این میزان کالری از دست رفته معادل ۳۰ دقیقه پیاده روی است مراکز بهداشتی معتبر جهان اعلام کرده اند که برای بهره بردن از مزایای غلات کامل، لازم است که در روز حدود یک و نیم تا دو لیوان برنج قهوه ای یا جوی دوسر مصرف شود.

بیشتر بخوانید
چگونه لاغر شوم؟ از رژیم غذایی کاری ساخته نیست ؛رژیم لاغری واقعیتی وحشتناک

خواص جو دوسر

خواص جو دوسر

پس اگر قصد بهره بردن از مزایای غذاهای غنی از فیبر نظیر جوی دوسر را دارید، آن ها را در وعده های غذایی خود بگنجانید و متابولیسم پایه بدن خود را افزایش دهید.

راستی آیا شما هر روز به میزان کافی از غلات و حبوبات مصرف می کنید؟ آیا بر اساس این دست از مطالعات، شما قصد تغییر عادت غذایی خود و گنجاندن این مواد مغذی پر از فیبر را در رژیم غذایی خود ندارید؟

administrator

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 3 =