مجله خبری مستر همه چیز

چگونه کم خوابی سبب مشکلات عروقی می شود ؟

چگونه کم خوابی سبب مشکلات عروقی می شود ؟

چگونه کم خوابی سبب مشکلات عروقی می شود؟

در مطالعه حاضر، پژوهشگران نمونه هایی از خون ۲۲ فرد سالم را که بین ۲۴ تا ۳ سال سن داشتند به همراه اطلاعاتی درباره عادت های خواب آن ها دریافت کردند. از میان این ۲۲ نفر، ۱۲ نفر گزارش دادند که هفت تا هشت و نیم ساعت در شما می خواهند و ۱۳ نفر دیگر اعلام کردند که تنها بنج تا شش و نیم ساعت هرشب می خوابند.

گروه پژوهشی دریافت که در خون افرادی که در کمتر از هفت ساعت می خواند ( مشکلات کم خوابی ) و به میکرو آر.ان.آ مهم ۴۰ تا ۶۰ درصد کمتر از افرادی است که هرشب هفت یا هشت ساعت می خوابند. محققان باداور می شوند که این سه میکرو  از بیان شدن پروتئین های التهابی جلوگیری میکنند.

کمبود میزان این میکرو آر. ان آها مشکل آفرین است، زیرا همان گونه که پروفسور سوزا میگوید،

 این مولکول ها مانند ترمزهای سلولی هستند و اگر این میکرو  مفید وجود نداشته باشند تاثیر بسیاری بر سلامت سلول میگذارند. به عبارت دیگر کمبود این مولکول ها در خون می تواند منجر به مشکلات روانی از جمله التهاب و نیز افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی مانند سکته مغزی و حمله قلبی شود

چگونه کم خوابی سبب مشکلات عروقی می شود ؟

پروفسور دسوزا و گروه پژوهشی وی در تحقیقات قبلی خود الگوی نگران کننده دیگری را نیز یافته بودند. آن ها طی بررسی مردان بزرگ سالی که در شب کمتر از شش ساعت می خوابیدند، دریافتند سلول های اندوتليال أسلول های تشکیل دهنده لایه داخلی رگها خونی) در این افراد عملکرد مناسبی ندارند، در نتیجه عروق خونی نمی توانند به درستی باز و بسته شوند تا خون به شکل درست در اندام ها با بخش های مختلف بدن جریان یابد. این وضعیت خطر دیگری را برای سلامت قلب و عروق ایجاد می کند

این مطالعه مکانیسم مولکولی را پیشنهاد می کند که از طریق آن خواب بر سلامت قلب و سلامت کل فیزیولوژی بدن مؤثر است

هفت ساعت خواب برای سلامت قلب و عروق

مشکلات کم خوابی

پروفسور دسوزا میگوید مشکلی نیست (چگونه کم خوابی سبب مشکلات عروقی می شود؟) که چرا هنت با هشت ساعت خوابه در هر شب برای حفظ سلامت لازم است المیا احتمالا افراد برای مننا میران تنظیم کننده های مهم فیزیولوژیکی، مانند میکرو آبان آمادست کم به هفت ساعت خواب در هرشب نیاز دارند.

بیشتر بخوانید
تاثیر قهوه سبز بر کاهش وزن ؛ واقعیت یا اغراق؟

وی با توجه به بافته های کنونی نتیجه گیری می کند که ممکن است بتوان با انجام آزمایش خون، بیماری قلبی عرولی را تشحيم داد. براین اساس می توان میزان میکرو آر.ان.آ خون , ارزیابی کرد و به دنبال وجود علامت های خطرآفرینی گشت که در این مطالعه مشخص شده اند.

در حال حاضر این تیم پژوهشی مطالعاتی را انجام می دهند تا دریا ہند که آیا بهبود عادت خواب افراد می توانید مجددا میزان کافی از این میکرو آران .آهای مهم را در خون افراد تامین کند یا خیر. در درمحورت پروفسور دسوزا تاکید دارد که بافته های اخیر، مطالعات پیشین را در مورد خواب، کیفیت خواب و تاثیراتی که بر جنبه هایی از سلامت می گذارد تأیید می کند. در انتها او تاکید می کند، «اهمیت خواب خوب شبانه را دست کم نگيرید.

 

administrator

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =