مجله خبری مستر همه چیز

چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند؟

چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند؟

معمولا کودکان حدود دو سالگی در زمان بازی یکدیگر را هول میدهند، گاز میگیرند و یا کتک میزنند. آنها به شدت از رفتار همسالان خود خشمگین می شوند زیرا هنوز رابطه برابر را نیاموخته اند. کتک زدن در سن ۳ | سالگی یا بعد از آن طبیعی نیست و نیاز به بررسی دارد. |

 

چگونه به فرزندم بیاموزم از خود دفاع کند؟

آیا والدین باید دخالت کنند ؟

این وظیفه کودکان در این محدوده سنی نیست که از خود مراقبت کنند.آنها نیاز دارند شخص بزرگسالی کنار آنها باشد تا اگر کودکی اقدام به زدن یاهول دادن دیگری کرد، فرد بزرگسال بدون داد زدن یا دعوا کردن او را متوقف کنند.

“اگر زد تو هم بزن” این جمله، آسیب فراوانی به کودک ما خواهد زد.

تمام آموخته های فرزندتان را زیر سوال خواهد رفت و این سوال پیش می آید پس اگر کسی کار بدی کرد من هم میتوانم آنرا تکرار کنم؟

کودکی که میزند درونش لبریز از حس بد به خود و دیگران است در حقیقت کودکی که کتک میزند از کودکی که کتک می خورد بیشتر آسیب می خورد و احساسات منفی بیشتری را درون خود احساس میکند. به علاوه او را در خطر آسیب فیزیکی بعضا جبران ناپذیر قرار میدهید و به کودکان خشم، مجازات و کینه ورزی را آموزش خواهد داد.

پس چه رفتاری داشته باشیم ؟

باید بدانید زمانی که کار به برخورد فیزیکی رسید. به فرزندتون بیاموزید بهتر است دست خود را بالا بیاورد و بگوید نزن. با آموزش این رفتار به فرزند خود، شما به او می آموزید که در رابطه با دیگران میتواند حد و مرز مشخصی قرار دهد و از خود دفاع کند

بیشتر بخوانید
تغییر جهت در مسیر زندگی 10 تجربه خواندنی؛ دور زدن آزاد!

 

اگر طرف مقابل به کار خود ادامه داد فرزند شما باید محیط را ترک کند. با این کار به فرزندتان بیاموزید که انسانهایی در زندگی سر راه ما قرار خواهند گرفت که دچار اختلالات رفتاری هستند، و عاقلانه ترین واکنش این است که با این افراد درگیر نشویم، ترک کردن محیط نه نشانه ترسو بودن شخص است، و نه دلیل بر بی عرضگی او میباشد، تنهانشان میدهد شخص فرق خوب و بد، و درست و غلط را میداند.

administrator

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =