مجله خبری مستر همه چیز

چگونه پوست زیبا ،نرم ،لطیف داشته باشیم؟۱۵ماسک گیاهی،میوه ایی ۱۰۰%تضمینی

چگونه پوست زیبا ،نرم ،لطیف داشته باشیم؟۱۵ماسک گیاهی،میوه ایی ۱۰۰%تضمینی

 

برای پوست زیبا ،نرم ،لطیف باید آن را از مواد آرایشی پاک کرده و سلولهای مرده آن را جدا نمود.

برای پوست زیبا ،نرم ،لطیف  به خصوص پوست صورت، باید از شامپوی بچه استفاده نمایید که دارای مواد قلیایی کمتری بوده و به آن آسیبی نمی رساند. لیف نرمی را به کمی شامپوی بچه آغشته کرده و سپس آن را به صورت خود که قبلا آن را خیس کرده اید، بکشید. این لیف را آرام آرام به صورت کشیده و بهتر است این کار را از پیشانی شروع نموده و تا گوشها و زیر گردن ادامه داده و صورت را کاملا با آن شستشو دهید، با این عمل چربی های روی پوست و همچنین آلودگی های روی آن را کاملا تمیز کرده و سلولهای مرده آن را هم از بین می برید تا پوست صورت نازک و لطیف تر شود.

پس از تمیز کردن صورت با کف شامپو آن را با آب ولرم تمیز شسته و سپس خشک نمایید، حال بهترین زمانی است که میوه را به آن بمالید یا بخور مناسب را انجام دهید. همیشه قبل از استفاده از ماسک های زیبایی پوستتان را بخور داده تا منافذ آن باز شده و آماده پذیرش مواد مغذی ماسک ها شود.

در عین حال پس از بخور، بدترین زمانی است که پوست در صورت ارتباط با محیط آلوده، آلودگی را دریافت نموده و دچار بیماری می شود؛

زیرا منافذ پوست کاملا باز بوده و همان طور که آماده است مواد مغذی را دریافت کند، می تواند آلودگی ها را نیز دریافت نماید،

پس لطیف تر کردن پوست را بعد از آمدن از بیرون و زمانی که در خانه هستید، انجام دهید. پس از نازک کردن پوست، بهترین عمل شستشوی پوست با آب میوه مخلوط با روغن بادام با شیره نارگیل است که فوری جذب پوست شده و برای آن بسیار مفید است.

بیشتر بخوانید
انتخاب بهترین کرم پودر برای پوست و طریقه استفاده آن

پوست زیبا ،نرم ،لطیف  با گیاهان

توت فرنگی

ماسک توت فرنگی

چند عدد توت فرنگی کاملا رسیده را له کرده و به پوست مالیده و بعد از ۳۰ دقیقه با آب نیم گرم بشویید.

موز

ماسک موز

سطح داخلی پوست موز را روی دستها و صورت خود مالیده و پس از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. این عمل سیب نرمی و لطافت پوست می شود.

انگور و روغن زیتون

برای شادابی و لطافت پوست مقداری دانه انگور را در روغن زیتون بجوشانید و آن را صاف کرده و روی پوست صورت خود بمالید.

آلوئه ورا

ماسک الورا

کلئوپاترا ملکه زیبایی مصر، برای اینکه پوست بدن خود را صاف، شفاف و لطیف نماید با ژل برگ صبر زرد (آلوئه ورا ماساژ میداد، از این رو راز زیبایی او را به این گیاه نسبت می دهند. در حال حاضر هم از ژل برگ صبر در ساختن کرم های لطیف کننده پوست در صنعت داروسازی استفاده می شود، ولی اگر کسی در صدد باشد تا پوست لطیف و زیبایی داشته باشد، بهتر است همان کاری را بکند که ملکه زیبای مصر می کرد؛ یعنی ژل تازه برگهای صبر زرد را برای ماساژ پوست به کار ببرد؛ زیرا مصرف ژل کهنه که مدت ها در انبار کارخانه های داروسازی مانده و در شامپوهای تجارتی و کرم های پوست به کار می رود، به هیچ وجه خواص ژل برگهای تازه چیده شده از گیاه را ندارد و انتظار نداشته باشید که مصرف این گونه شامپوها، لوسیون و کرم های تجاری پوستی رفع لطیف و زیبا چون پوست کلئوپاترا برای شما بسازند.

بیشتر بخوانید
10روش طلایی برای داشتن لبهای زیبا

گیلاس

چند عدد گیلاس درشت و رسیده را له نموده و به پوست خود بمالید. پس از ۱ ساعت آن را با آب سرد بشویید. این روش به زیبایی و لطافت پوست شما می افزاید.

گل ختمی و پنیرک

پوست زیبا ،نرم ،لطیف

گل ختمی و پنیرک به پوست های خشن و زبر، لطافت می بخشد که برای این منظور باید به آن گلیسیرین و گلاب را نیز بیفزایید تا نتیجه خوب آن را ببینید.

برم

مصرف برم در پوست زیبا ،نرم ،لطیف آن اثر زیادی داشته که در گیاهانی مانند سیب، هندوانه، خربزه، قارچ، مارچوبه، کنگر، گوجه فرنگی، تربچه، توت فرنگی تمشک، ریواس، کلم، تره، تره فرنگی، سیب زمینی ترشی، زردآلو، پیاز، انگور و انجیر وجود دارد.

 ساخت ماسک های گیاهی پوست زیبا ،نرم ،لطیف :

ماسک سیب، جو و ماست

مواد لازم:

 1. پودر مخمر جو ۱ قاشق غذاخوری سر صاف
 2. آب سیب تازه ۲ قاشق غذاخوری
 3. ماست معمولی ۱ قاشق غذاخوری

پودر مخمر را با آب سیب کاملا حل کرده و ماست را به آن افزوده و خوب به هم زنید تا خمیری یک دست حاصل شود. آن گاه پوست صورت را کاملا تمیز نموده و مخلوط را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت قرار داده و سپس با آب ملایم بشویید. این ماسک برای پوست های معمولی و خشک مناسب است.

ماسک خیار

پوست زیبا ،نرم ،لطیف

یک یا دو عدد خیار را رنده کرده و به صورت ماسک بر روی پوست صورت قرار دهید. ۲۰ دقیقه بعد آن را با آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک نمایید. ماسک خیار تأثیر زیادی در ایجاد طراوت و شادابی و لطافت پوست دارد.

بیشتر بخوانید
داشتن پوستی سالم با7 نکته کلیدی بهداشتی؛ رابطه تغذیه با زیبایی در چیست؟

ماسک هندوانه، خیار و کدو

مواد لازم

 1. آب هندوانه یک چهارم قاشق چای خوری
 2. آب خیار یک چهارم قاشق چای خوری
 3. تخم کدو یک چهارم قاشق چای خوری
 4. خامه یا سر شیر ۱ قاشق غذاخوری
 5.  گلاب چند قطره

مواد را ترکیب نموده و آنها را پس از اینکه آسیاب شده و به شکل خمیر درآمدند، با شیر مخلوط کنید. خامه یا سرشیر و گلاب را نیز به آن افزوده و این ماسک را به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت بگذارید.

ماسک نخود، زیتون و شیر

ماسک نخود سبز

مواد لازم:

 1. نخود سبز ۱ قاشق چای خوری
 2. روغن زیتون ۱ قاشق چای خوری
 3. شیر مقداری

برای لطافت و روشنی پوست و افزایش جریان خون، نخود سبز را در روغن زیتون سرخ کرده تا قرمزرنگ شود. سپس این ماسک را با شیر مخلوط کنید. ماسک را روی صورت گذاشته و صبر نمایید تا پوست سفت شود، بعد پوست را ماساژ داده تا برافروخته شود و بعد صورت را بشویید.

ماسک گیاه صندل، شیر و زردچوبه

مواد لازم:

 1. چوب درخت صندل انکه شیر
 2. مقداری زردچوبه یک چهارم قاشق چای خوری

صندل را به صورت پودر نرم در آورده و با شیر آسیاب نموده تا خمیر شود، زردچوبه را به آن بیفزایید و این ماسک را ۲۰ دقیقه روی صورت خود بگذارید.

ماسک جوانه گندم و تخم مرغ

پوست زیبا ،نرم ،لطیف

مواد لازم

 1. پودر جوانه گندم ۱ قاشق غذاخوری
 2. زرده تخم مرغ ۱ عدد
 3. آب سرد ۱ قاشق غذاخوری

مواد فوق را مخلوط کرده تا به صورت خمیر درآید. ماسک را به تمامی صورت غیر از دور چشم بمالید، ۲۰ دقیقه به پشت خوابیده و در این مدت سعی کنید، عضله های صورت تکان نخورد، سپس با پنبه مرطوب آن را پاک نموده و با صابون آرایشی و آب گرم خوب شسته و خشک نمایید. بعد کرم همیشگی خود را بمالید.

بیشتر بخوانید
درمان قطعی ترک شکم و پوستی با گیاهان و مواد طبیعی؛ تضمینی و ارزان

ماسک روغن بادام و مخمر جو

اگر شما پوست خشکی دارید، مخلوطی مساوی از روغن بادام شیرین و مخمر اب جو تازه را تهیه کنید و با پنبه روی صورت بمالید و به مدت ۱۵ دقیقه صبر کرده و سپس آن را بشویید.

ماسک لیمو و تخم مرغ

ماسک لیمو تخم مرغ

اگر پوست چربی دارید، سفیده تخم مرغ را خوب زده تا کف کند به طوری که اگر ظرف را سروته کردید، مواد داخل آن بیرون نریزد. سپس چند قطره لیموی تازه به آن افزوده و روی پوست صورت مالیده و صبر نمایید تا سفیده تخم مرغ روی صورت خشک شود، بعد از ۱۰ دقیقه با پارچه خیس که آغشته به آب ولرم است، با نرمی و لطافت پوست خود را پاک کنید

ماسک عسل و تخم مرغ

مواد لازم

 1. زرده تخم مرغ ۱ عدد
 2. عسل ۵ قاشق مرباخوری

ماسک عسل از ترکیب زرده تخم مرغ و عسل به دست می آید و تأثیر زیادی در لطیف کردن و نرم کردن پوست بدن دارد. می توانید این ماسک را ۳۰ دقیقه پیش از رفتن به حمام به پوست خود بمالید و پس از آن به حمام بروید. |

ماسک به

ماسک میوه به پوست را لطیف و شفاف می سازد. به را له کرده و به پوست مالیده و پس از ۳۰ دقیقه بشویید.

ماسک سیب زمینی و شیر

استفاده از این ماسک در طول فصل پاییز و زمستان علاوه بر درمان خشکی پوست به پیشگیری از ابتلا به این عارضه نیز کمک می کند. ۱ عدد سیب زمینی متوسط را آب پز کرده و پس از سرد شدن، آن را رنده نموده و با مقداری شیر خمیر کنید. این خمیر را به مدت ۲۰ دقیقه روی صورت خود ماسک نمایید و سپس با آب نیمه ولرم بشویید. این خمیر علاوه بر درمان خشکی پوست به لطیف شدن پوست های معمولی نیز کمک می کند.

ماسک تخم مرغ، زیتون و لیمو

مواد لازم:

 1. زرده تخم مرغ ۱ عدد
 2. لیموترش چند قطره
 3. روغن زیتون چند قطره
بیشتر بخوانید
جوانی و زیبایی صورت بدون دارو ،عمل جراحی ؛ چشمه جوانی کجاست؟

ابتدا زرده تخم مرغ را که از سفيده جدا کرده اید، داخل کاسه ای کوچک ریخته و آن قدر هم بزنید تا یکدست شود. به آرامی چند قطره لیموترش، افزوده و هم بزنید. پس از آن روغن زیتون را نیز با مواد به خوبی مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست صورت قرار داده و صبر نمایید تا روی پوست آن قدر بماند تا خشک شود. سپس پوست را با آب ولرم شستشو دهید. این ماسک به لطافت پوست کمک می کند

ماسک زردآلو

برای لطیف کردن پوست چند برگه زردآلو را در روغن زیتون خیس نموده و سپس به صورت ماسک روی پوست بگذارید.

 

administrator

مقالات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + یک =