مجله خبری مستر همه چیز

چرا پرورش عقرب ؟ – همه چیز درباره پرورش عقرب

همه چیز درباره پرورش عقرب – چرا پرورش عقرب ؟

چرا پرورش عقرب ؟گرانبهاترین مایع در جهان سم عقرب است که قیمت یک گرم سم خشک برابر با ۸۰ میلیون تومان می باشد که در مباحث تئوری اینگونه آمده‌است ((با ۱۵۰ هزار عقرب حداقل میتوان ۲۰ الی ۲۵ گرم سم خشک درسال تولید داشت که برابر با ۲ میلیارد تومان است.  این در حالی است که بسته به متد سم گیری و گونه کژدم، میزان و کیفیت سم متفاوت است، بر اساس گزارش در گونه های ایرانی  شایع در کشور به طور متوسط از هر نمونه کژدم  ۱ صدم میلی‌گرم تا حدود ۲ میلی گرم سم با روش الکتروشوک بدست می آید یعنی این که برای تهیه یک گرم سم مایع از گونه های مختلف از حدود ۵۰۰ نمونه تا ۱۰۰هزار نمونه  کژدم نیاز است))،  باتوجه به این موضوع سود پرورش عقرب بالای صد درصد( ۴۰۰ درصد) می باشد. لذا برای پرورش دهندگان صرفه ی اقتصادی بسیار زیادی دارد. زهر عقرب حاوی پروتئین های است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله: رماتیسم مفصلی، التهاب روده، بیماری اسکلروز متعدد( ام اس)، سرطان و…. در خارج از کشور مورد استفاده قرار میگیرد. که بازار بسیار پر سودی را به خود اختصاص داده است.
وعقرب خشک شده، پودر و آرد عقرب  در شرکت های داروی و بهداشتی، عطاری ها و طب های سنتی در داخل کشور قابلیت استفاده را دارا می باشد،
   چرا پرورش عقرب

پرورش عقرب

برخی از فواید آن به شرح ذیل است:

مالیدن روغن آن جهت درمان فلج، لقوه، استرخا، در مفاصل /خوردن برشته آن جهت سرفه کهنه ناشی از سرما /خوردن سوخته آن با ادویه جهت خورد کردن سنگ کلیه و مثانه، رفع قولنج /مالیدن روغن آن جهت رفع دانه بواسیر، تقویت باه /زنده آن را نصف نمایید و بر محل گزیده شده عقرب ببندید جهت جذب سم آن /خوردن برشته آن جهت رفع سم آن /چرا پرورش عقرب
ایران با توجه به اقلیمی که دارد بهترین عقرب ها،( از نظر دارا بودن ارزش)، را در خود جایی داده. که میتوان بازار خوبی را برای ایران ایجاد کند.

طرحی که اینجا در اختیارتان قرار خواهیم داد چگونگی پرورش عقرب را به شما دوستان عزیز نشان می‌دهد، وشما با داشتن اطلاعات کافی،  پشتکار و البته عنایت خداوند متعال قادر به راه اندازی این شغل پر درآمد خواهید بود، توجه داشته باشید که برای شروع هر کاری نیاز به تجربه است لذا شما با نگهداری از تعدادی عقرب و مشاهده ی دوره ی زندگی این موجود خارقالعاده می توانید تجربه ای کسب کنید و خود را برای شروع کار در مقیاس بزرگتر آماده سازید.

توجه داشته باشید بهترین کلاس ها و بهترین طرحی های موجود در فضاي اینترنت ، اطلاعات ابتدایی و پایه پرورش عقرب را در اختیار کار آموزان قرار میدهند. آموزش و مشاوره حرفه ای پرورش عقرب ، مستلزم هزینه های بسیار بالا می باشد….

که احتیاج به صرف هزینه زیاد نیست، شما از طریق کار کردن عملی با عقرب ها به مرور زمان اطلاعات حرفه ای را بدست خواهید آورد.

در طرح آموزشی موجود، نکات کلیدی که برای پرورش عقرب به آن احتیاج دارید وجود دارد لذا نکات را با توجه بیشتری مطالعه کنید.

اطلاعاتی مربوط به سم عقرب ها:

چرا پرورش عقرب
زهر عقرب به دلیل داشتن فراکسیون ها و اجزاء مختلف مورد توجه قرار گرفته است، که یکی از تحقیقات و بکار گیری از زهر عقرب در صنعت دارو سازی و پزشکی میباشد.چرا پرورش عقرب
قابل ذکر است که سم این موجود طبق جدیدترین تحقیقات به دلیل ایجاد مرگ سلولی و یا توقف رشد سلولی میتوان نمونه داروی مناسبی برای کند یا متوقف کردن رشد و تکثیر بی رویه سلول های توموری و سرطانی باشند.
میتوان با خارج کردن جزء سمی و ضعیف شدن کارایی این اجزاء باعث فعالیت های ایمنی و بیولوژیکی مدت دار در بدن شد و به درمان و یا ایجاد ایمنی حداقل کمک کرد از این رو برسی سم این موجود خارقالعاده برای داشتن خاصیت آنتی بیوتیکی بر روی باکتری و یا قارچ ها و ویروس مورد اهمیت می باشد، همچنین میتوان از سم این جانور برای دارو های مسکن نیز استفاده کرد این نکته حائز اهمیت است که تمامی آنتی سروم و پادزهرهای موجود همگی از سم یک نوع عقرب نمی باشد پلی وان ها یا پادزهر های تولیدی مخلوط از زهر عقرب هاست تا کارایی بالاتری در بدن ارائه شود. 

    چرا پرورش عقرب

اجزاء تشکیل دهنده سم عقرب:
عناصر:

کربن، گوگرد، هیدروژن، ازت
آنزیم ها:

لسیتیناز، فسفولیپاز، هیالورونیداز، پروتئیناز، آنزیم ها

توکسین‌ها:

نروتوکسین، هماتوکسین، کاردیوتوکسین
آنزیم ها :
آنزیم های تجزیه کننده به همراه توکسین های پروتیینی به بافت و یا خون حمله میکنند و با تجزیه اجزاء سلولی و خونی باعث مرگ سلول میشوند. هر آنزیم با توجه به شرایط تاثیر گذاری آن باعث تخریب میشود.
پروتئیناز پروتیین ها را تخریب می‌کند چرا پرورش عقرب
هالیورونیداز اسید هیالورنیک را میکشد.
فسفولیپاز زنجیره های لیپیدی و فسفاتی را از کار می اندازد.
لسیتیناز لسیتین را تجزیه میکند.


توکسین‌های سمی:

فاکتور های پروتیینی توکسینی در عقرب چند نوع می باشد و بر اساس عملکرد در هر منطقه تاثیرات متفاوتی دارد.

……………
نروتوکسین ( عصب گرا) :

فاکتور پروتیینی نروتوکسین به همراه آنزیم ها با اثر بر روی اعصاب محیطی  و مرکزی، تخریب میلین های انتقال پیام فلج شدگی وعلایم اولیه کند شدن پیام رسانی را در بدن به دنبال دارد، فراکسیون های موجود در این توکسین با اثر بر روی کانال های سدیمی و پتاسیمی میزان تحریک پذیری عصبی را کند می‌کند. 

……………..
هماتوکسین ( خون گرا) :

این توکسین با هدف قراردادن دیواره گلبول‌های خونی باعث ترکیدن گلبول های خونی میشود و به دنبال علایم شوک و تورم  قرمزی و…. میشود.

………………
کاردیوتوکسین ( تخریب دیواره های قبلی عروقی):
این توکسین همراه با آنزیم ها با هدف قراردادن دیواره های سلولی از جمله پیامدهای مرگ سلولی را به دنبال دارد

چرا پرورش عقرب چرا پرورش عقرب چرا پرورش عقرب

بیشتر بخوانید
صندلی شیرین: صندلی کاربردی برای مردمی آی تی
administrator

مقالات مرتبط

5 نظرات

 • مهدی زارعی , مهر ۱۳, ۱۳۹۷ @ ۶:۳۸ ب.ظ

  بسیار عالی وجذاب و هیجانی اگر فرستی باشه حاضر به کمک میباشم سپاس

  • bgbleech.com , دی ۲۱, ۱۳۹۷ @ ۶:۱۳ ق.ظ

   در صورت همکاری می توانید از طریق تیک پشتیبانی اعلام بفرمایید

 • نوید , مهر ۱۴, ۱۳۹۷ @ ۹:۴۰ ب.ظ

  درود بر شما مطالب بسیار عالی و پر محتوا سپاس گزارم.
  سوالی داشتم؛اگر فارمی راه اندازی کنیم بحث فروش سم به چه صورت هست لطفا توضیحی در این باره بدهید با سپاس فراوان.

  • توسلی , آبان ۱۴, ۱۳۹۷ @ ۸:۵۰ ق.ظ

   لطفا با مشاوره تماس بگیرید

  • bgbleech.com , دی ۲۱, ۱۳۹۷ @ ۶:۱۲ ق.ظ

   سلام برای اطلاعات پیشتر با مشاور تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =